Bahçeli Nasıl Biri ve "Bay Bölen"

Aşağa gitmek

Bahçeli Nasıl Biri ve "Bay Bölen"

Mesaj tarafından Hilal Bir Ptsi Mart 02, 2009 3:27 pm

BAHÇELİ NASIL BİRİ VE “BAY BÖLEN”
İsmail Hakkı CENGİZ 02.03.2009
Oy gizli, haber kutsal, yorum hürdür.


Bahçeli “soğuk” ve “soğukkanlı” biri! “Soğuk” kavramı, hemen her zaman menfî bir duygu ve düşünceyi ifade eder. Elbette bu Bahçeli için de geçerlidir. Onun soğukluğu, belki de hissizliği; başında bulunduğu parti için eksi puan ve partinin büyümesindeki en büyük engellerden biri! “Soğukkanlılık” ise, genellikle müspet olarak kabul edilen bir nitelik… O kadar kıymetli bir nitelik ki, bir yöneticide, hele bir liderde olmazsa olmaz bir özellik. Siyasî liderin sahip olduğu soğukkanlılığa ise paha biçilemez.
* * *
Sayın Bahçeli’yi eleştiriyoruz, eleştirmek hakkımız… Ama bu gözle de bir bakmamız lâzım… Biraz daha heyecanlı, ateşli, duygusal olduğunu, kontrolsüzce konuştuğunu düşünün. O kontrolden çıkmış, ateşli, gençleri kışkırtabilecek, vatandaşın tansiyonunu yükseltebilecek konuşmaları hayal edin. Ülkeye faydalı mı olurdu, zararlı mı? Bugün üniversitelerde ülkücüler kavgaya karışmıyorsa, büyük olaylar çıkmıyorsa, memleketin her yerindeki kışkırtmalar büyümeden önleniyor ve çok üzücü hadiseler yaşamıyorsak, bunda Bahçeli’nin soğukkanlı tavrının ve teşkilatının kontrolünü elinde tutmasının büyük rolü olduğu inkâr edilebilir mi? Sayın Bahçeli’nin Meclis’teki çalışma ve davranışlarını da takdire şayan buluyoruz. Halkın oyuyla seçilerek Meclis çatısı altına girmiş olan DTP’li milletvekillerine suni de olsa gülümseyerek yaklaşması, ellerini sıkması, gerilimleri azaltan, son derece olumlu bir davranıştır. Dünyada mükemmel insan yok. Hiç kimseden mükemmellik beklemeyelim. Milliyetçi Hareket Partisi’nin başında Bahçeli gibi “soğukkanlı” bir liderin bulunması Türkiye için büyük bir talihtir.
* * *
SİVAS’IN ÖTESİ – BERİSİ
Seçim sathı mailine girdiğimiz günlerden beri Sayın Başbakan ısrarla bir söylemi dillendiriyor; muhalefete “Sivas’ın doğusuna geçemezsiniz” diyor. Hızını alamıyor, arkasından, “partinin biri Sivas’ın batısına geçemiyor, diğerleri doğusuna” demeye başlıyor. Sorumluluk sahibi bir Başbakanın söyleyeceği sözler midir bunlar? Muhalefet ezkaza böyle bir cümle sarf etse, ülkenin yönetiminden sorumlu Başbakanın, “ne münasebet, ülkenin her yeri birdir!” diye müdahale etmesi lâzım. Başbakanda yarım gram muhakeme olsa, bölücülüğü çağrıştıran böyle bir söylemi dile getirmez. Nitekim dün, Devlet Bahçeli Mersin’deki mitinginde Erdoğan’a “Bay bölen olma” diye seslendi.
* * *
Üstelik Başbakan doğruyu da söylemiyor. Dün ****** Adıyaman’daydı. Haritaya baktım, Adıyaman Sivas’ın doğusunda… Öte yandan, Urfa’nın belediye başkanı AKP’den ayrılıp Saadet Partisi’ne, Kars’ın belediye başkanı yine AKP’den ayrılıp CHP’ye geçmiş. O illerde SP ve CHP olmasa başkanlar söz konusu partilere geçer mi? Kars, Sivas’ın doğusunun da doğusunda bulunan, en doğudaki serhat şehrimiz.
Bilmiyorum, Başbakan farkında mı?
* * *

Hilal
Admin

Mesaj Sayısı : 51
Yaş : 30
Nerden : Eskişehir
Kayıt tarihi : 12/02/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz