BİRKAÇ DOLAR AŞKINA

Aşağa gitmek

BİRKAÇ DOLAR AŞKINA

Mesaj tarafından Huzur32 Bir Çarş. Kas. 10, 2010 6:39 pm

BİRKAÇ DOLAR AŞKINA

Her karışı, al bayrağın gölgesinde huzur içinde uyuyan şehitlerin mübarek kanları ile sulanmış Türkiye, namlı şanlı tarihiyle gözler kamaştıran yüce vatan. 600 yıl dünyaya efendilik eden, asalet öğreten, adalet öğreten büyük millet. Şimdi bir kalleş rüzgâr, bir aşağılık duygusu, bir aç gözlülük, bir cibiliyetsizlik bölünmez bütünlüğüne, bin yıllık birliğine el ve dil uzatıyor, sırf birkaç dolar aşkına.
Bu gidiş hayra alâmet değil. Her şeyi inkâr edip menfaate tapanlar, günün her saatinde ekranlarda arzı endam ederek kilise duvarı kalpleriyle vaazlarına devam ediyorlar. Bir hayal perdesinde değil, her şey gözlerimizin önünde olup bitiyor. Hayret ediyor, kızıyor, hiddetleniyor, utanıyor renkten renge giriyoruz. Bir ayak üstünde bin yalan uydurmalarına; kulaklarımızı tıkamaktan başka çare bulamıyoruz. Düşünmek, görmek, işitmek ve hissetmek asli vazifemiz ama ruhları susuyoruz. Ruhları bezirgan pınarına dönenlerce susturuluyoruz, sırf birkaç dolar aşkına.
“Umut garibin ekmeği” demişler. Memleketimiz ve milletimiz tâhammülü imkânsız sancılar, içinde kıvranırken eli kolu prangalı insanların zavallılığı içinde gelecek günlerden medet umuyoruz. Günlerimiz, tembellik, uyuşukluk ve neme lâzımcılığın mahmurluğu içinde geçiyor. Ve sonra, mutluluk ile huzur ile çıkacağımız sabahları gözlüyoruz. Uykuda olduğumuz sürece o sabahların, o aydınlık güneşli sabahların doğmayacağını bile bile bekliyoruz, bekletiliyoruz. Sırf birkaç dolar aşkına.
Tarih boyunca Türk hakimiyetinin uğradığı binlerce suikast vardır. Bunlardan birkaçını hatırlatmakta fayda vardır. Osmanlının en parıltılı dönemlerinde Ebusuud Efendi çıkar derki: “Sultana isyan edenler dinsizdir, öldürülmeleri helaldir, bu kutsal bir savaştır. Böylece 40 bin Türkmen’i katlettirir. Bir Mustafa Sabri Efendi vardır: “İngilizlerin, Fransızların ve sair devletlerin İstanbul’dan çekip gitmelerini ancak Kemalistlerin idam ettiği Türk aklı kabul edebilir.” Diye tepinip durmuştur, kapı kulluğu yapmak için haçlılara, hem de din adına. Bir Ziaddin Efendi çıkar vaktiyle; milli onurumuzun simgesi Cumhuriyet’e “Ahlâksız” der. Fermanın devamı bellidir. “Yıkılması vaciptir. Bir İskilipli Atıf Hoca vardır ki; “Türk bayrağını kaldırıp İngiliz bayrağı asarsanız ne olur?” derdi. Çok unutkan bir millet olmamız sebebiyle unutulup gitmiştir onlar. Bugün ki çömezleri de aynı değirmenlere su taşımakla meşguller.
Yeni baştan bir toplum, yeni baştan bir millet ve yeni baştan bir tarih yaratma görevini hakkıyla yerine getiremeyen her Türk, atalarına, torunlarına ihanete devam ediyor. Türklüğü 400 yıllık sinsi bir mezhep tezgâhı ile etnik tuzakla Anadolu’dan sürgün etmek istenmemize bile bir garip hoşgörülüyüz. Kalplerimiz mühürlü, gözlerimiz kör. Sırf birkaç dolar aşkına.
Namık Kemal’den gelen şu yanık sese kulak vermeliyiz:
“Milleti eyler misiniz nâmurad
Arş yiğitler vatan imdâdına!”
Bu imdada koşuş artık süngü ile değil, şer kuvvetlerin, bozguncuların karşısına cesaretle, ilimle, irfanla, faziletle çıkış sayesinde mümkün olacaktır. Amma kültürümüzün, tarihimizin, dil ve imanımızın güveleri içerdedir. Bin iftira saçıcı ip cambazları yine iş başında. Onlar bildiklerini okumayı sureti haktan görüyorlar. Sırf birkaç dolar aşkına.

_________________

Huzur32
Admin

Mesaj Sayısı : 13
Yaş : 38
Nerden : Isparta
Lakap : Adsız ozan
Kayıt tarihi : 06/11/10

Kullanıcı profilini gör http://gnldlm.forumup.com/index.php?mforum=gnldlm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz